Kategorije

Damir Džumhur eliminisao Baghdatisa, čeka ga Federer!

Ovo je novi historijski uspjeh za bh. tenis, jer će Damir postati naš prvi teniser koji će nastupiti u 3. kolu Roland Garrosa.

Baghdatis je na početku prvog seta iskoristio svoj servis i poveo 1:0, a Džumhur je potom uzvratio i izjednačio rezultat u gemovima na 2:1. Ponovo je Kipranin dobro servirao i poveo, no, bh. teniser je pokazao izuzetnu sigurnost te bez izgubljenog poena osvojio svoj servis izjednačivši na 2:2.

U petom gemu je Damir pružio dobar otpor, ali do breaka nije stigao. Gem je pripao Baghdatisu i rezultat je bio 3:2 za kiparskog tenisera. Popularni Džumi je zadržao sigurnost svog servisa i izjednačio na 3:3.

U naredna dva gema su teniseri bili sigurni, a onda je Džumhur sjajnom igrom napravio break i poveo sa 5:4. Naš teniser je uz malo problema uspio dobiti svoj servis i osvojiti prvi set rezultatom 6:4 nakon 30 minuta igre. Nastavak je bio jednako uzbudljiv i završio je pobjedom mladog tenisera.